Ücretsiz Avon Temsilci Başvurusu Yapmak İster misin?

Yaşam şartlarının git gide zorlaşması ve maaşların ihtiyaçlarımızı karşılamaması sebebiyle çoğu kişi ek iş aramaktadır. Evde iş imkanı ile çalışmak isteyen bayanlar hem çocuklarına zaman ayırıp hem de ev işlerinden arta kalan zamanlarında aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorlar. Haklılar da! Hele ki son aylarda artan fiyatlar insanları ek iş bulmaya zorunlu hale getirmektedir. Yazımdan yanlış anlaşılmasın aşağıda detaylı olarak bilgisini vereceğim işi erkeklerde yapabilir sadece bayanlara özel değildir. 18 yaşını dolduran herkes başvuru yapıp temsilci olabilmektedir. Bayanlar olarak yazmamın sebebi istatistiklere bakıldığında bayanların bu işi daha iyi yaptığı ve daha çok tercih etmesinden kaynaklıdır.

Avon Temsilci Başvuru Formu
 • Cinsiyetiniz*Lütfen Seçiniz
  Bayan
  Bay
  0
 • Adınız Soyadınız*full name
  1
 • Doğum Tarihi*Gün.Ay.Yıl
  2
 • Email*a valid email address
  3
 • Telefon*GSM Numaranız
  4
 • Adres Bilgileri*İl İlçe Bilgisi Eklemeyi Unutmayın
  5
 • 6

Avon Temsilci Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Yukarıda bulunan Avon Temsilci Başvuru formunu dolduruyorsunuz. Satış Liderlerimiz en kısa sürede sizi arıyor bilgileri teyit ediyor ve eksik bilgileri tamamlıyor. Kaydınız yapıldıktan sonra size kısa mesaj geliyor. Bu mesajda yazdığı şekilde büyük harf ve bitişik olarak KAYITEVET yazıp 3850’ye yolluyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken ön başvuru formuna veya satış liderine verdiğiniz yani kayıt yapılan telefondan mesajı atmanız gerekir. Bu aşamadan sonra 8 haneli temsilci numaranız gelecektir. Temsilci numaranız geldiğinde Satış Lideriniz şifre almanız için size yardımcı olacaktır.

Online Temsilci Olma Şartları Var mıdır?

18 yaşını doldurmuş olmak ve TC vatandaşı olup Türkiye’de ikamet etmek şartları bulunmaktadır. 18 yaşını doldurmamış olan kişiler aile p satışlarını yapabilirler.

Şunu da belirtmeliyim ki Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler online olarak değil de bir Satış Lideri ile görüşüp kağıt üzerinde form doldurarak temsilci olabilmektedirler.

Avon Temsilci Başvurusu

Kazancım Ne Olacak?

Avon’da iki türlü kazanç sistemi bulunmaktadır. İlki katalog ile ürün satışı yaparak, ikincisi ise Satış Liderliği yaparak. Bu iki farklı kazanç sistemini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Avon Katalog İle Satış Yaparak Kazanç Sağlama

Çoğumuzun bildiği bir kazanç sistemi olan katalog ile satış yaparak kazanç sağlama Avon’da 132 yıldır yapılan çok etkili bir satış yöntemidir. Bildiğiniz üzere Avon’un bir mağazası bulunmamaktadır ve ürünlerini temsilciler aracılığı ile son kullanıcıya ulaştırmaktadır.

Kataloglar belirli tarihler aralığında yayınlanmaktadır ve bir sene içerisinde 13 kampanya bulunmaktadır. Bu yüzden her aya bir kampanya olarak düşünülmemelidir.

Bir çok kişinin sorduğu sorular arasında “Kazancımı nasıl görebilirim, ne kadar kazanacağım?” Kısaca açıklamaya çalışalım. Katalogda yer alan fiyatlar müşterileriniz için olan fiyatlardır. Bu fiyatlar üzerinden %15-%25 oranında kâr elde edersiniz. Siparişlerinizi toplayıp sisteme sipariş girişinden ürünleri girdiğinizde devam tuşuna basarak ilerliyorsunuz ta ki siparişi gönder butonu çıkana kadar. Bu sayfada siparişinizin temsilci fiyatını ve kazancınızı görebilirsiniz. Müşterilerinizden katalogda yer alan fiyatlar üzerinden ödeme alıyorsunuz, Avon’a indirimli olarak temsilci fiyatı ile ödeme yapıyorsunuz. Aradaki fark sizin kazancınız oluyor.

Her Kampanya Muhteşem Hediyeler Kazanın!

Evet, arkadaşlar katalog ile satış yaparak sadece kazanç sağlamıyorsunuz, her kampanya birbirinden güzel hediyeler kazanıyorsunuz.

İlk 3 kampanya hoşgeldin hediyeleri ve sürekli devam eden Fırsat 1, Fırsat 2 ve Fırsat 3 hediyeleri sizleri bekliyor. Hediyeler Özdilek, Taç, Güral Porselen, Arzum, Arçelik gibi bilindik kaliteli markalardan oluşmaktadır. Şunu söyleyebilirim ki sadece hediyeleri kazanabilmek için temsilci olup ürünleri temsilci fiyatına veren temsilcilerimiz bulunmaktadır.

Avon’da hediyeler bitmiyor. Ayrıca arkadaş tavsiye hediyeleri de bulunmaktadır. İstediğiniz kadar arkadaşınızı, tanıdıklarınızı temsilci olarak tavsiye edebilirsiniz. Tavsiye ettiğiniz kişi gereken miktarda sipariş verdiğinde ve gereken adet kadar siparişine katalog eklediğinde siz de hediyelerin sahibi oluyorsunuz.

Her kampanya yenilenen hediyeleri görmek ve hediyeler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için linki tıklayabilirsiniz. https://www.avontemsilci.gen.tr/avon-temsilci-hediyeleri

Temsilcilik Ücretli mi?

Çok merak edilen sorulardan biri olan temsilciliğin ücretli olup olmadığıdır. Bu soruya cevabımız hayır kesinlikle ne kayıt olurken ne de sonrasında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Her Ay Sipariş Vermek Zorunda mıyım?

Avon’un en güzel yanlarından biri de her ay sipariş zorunluluğunun olmamasıdır. Sadece kendi ihtiyaçlarınızı karşılamak için temsilci olabilirsiniz. Sadece şunu belirtmekte fayda görüyorum. Kayıt olduktan sonra 3 kampanya boyunca sipariş vermezseniz temsilciliğiniz iptal olur. Ama size herhangi bir yükümlülük getirmez. İsterseniz tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Katalog Gönderiliyor mu?

Evet, kaydınız olduktan 24 saat sonra kataloğunuzu ücretsiz olarak gönderiyoruz. 1-3 iş günü içerisinde PTT kargo ile adresinize teslim ediliyor. Sipariş verdiğinizde de bir sonraki kampanya kataloğu siparişiniz ile birlikte gelmektedir.

Satışlarımı Nasıl Artırabilirim?

Satışlarınızı artırmanın bir çok yöntemi bulunmaktadır. Bunları kısaca başlıklar halinde inceleyelim.

Çevrenize Satış Yaparak

En etkili satış arkadaşlarınız, akrabalarınız ve çevrenizde bulunan tanıdıklarınızdır. Nereye giderseniz gidin yanınızdan kataloğunuzu ayırmayın. Yanınıza kullandığınız ve beğendiğiniz ürünleri de almayı unutmayın. Tavsiye üzerine ürün satışı satışlarınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Numuneler Edinin

Katalogda yer alan yüzlerce ürün bulunmaktadır, haliyle tüm ürünlerin özelliklerini bilmeniz imkansız. Bu yüzden ürünlerin numunelerini temin edin ve sürekli yanınızda taşıyın. Küçük boyutlarda olduğundan herhangi bir ağırlıkta yapmayacaktır. Panorama dergisinin orta sayfalarına doğru parfüm, ruj ve cilt bakım ürünlerinin numunelerini bulabilirsiniz.

Adetli Katalog Alın

Ne kadar çok katalog o kadar satış demektir. Diyelim ki bir arkadaş grubunuz var ve buluştunuz. Siz kataloğunuzu çıkardınız ve gösterdiniz. Sohbet ederken dikkatlerini o kataloğa veremeyeceklerdir ve 10 dakika içerisinde bir göz atıp ya bir iki sipariş verecekler veya hiç vermeyeceklerdir. Fakat orada bulunan kişilere bu katalog sizde kalsın siparişiniz olursa bana söylersiniz derseniz o kişi müsait olduğu bir zamanda kataloğu iyice inceler ve siparişleri de artar hatta kendi çevresine de gösterir onlardan da sipariş verebilir.

Sosyal Medyada Satış Yapın

Takdir edersiniz ki çağımız internet çağı. Ve çoğu kişi hayatı sanalda sosyal medyada yaşamaya başladı. Bu durumu ne kadar doğru bulmasam da malesef durum bundan ibaret. Bu durumu iyi kullanıp avantaja çevirmek gerekir. Her kampanya farklı ürünlerde çok avantajlı ürünler katalogda yer almaktadır. Örneğin; %70’e varan indirimli Süper Teklifler gibi. Bu avantajlı ürünlerden fazla alıp bir sonraki kampanyada satışa çıkarabilirsiniz veya yine bu indirimli fırsat ürünlerinden kendiniz bir paket oluşturup satarak ciddi oranda kâr elde edebilirsiniz.

Ödemeleri Nasıl Yapabilirim?

Siparişinizi ödeme yapmadan veriyorsunuz ve yaklaşık olarak ödeme süresi 15 gündür. Son ödeme tarihinizi sipariş ile gelen faturanızda görebilirsiniz. Bir çok ödeme seçenekleri olduğundan bu konuda hiç zorlanmayacaksınız. Ödeme yöntemlerinden kısaca bahsedelim. Avon sitesine temsilci numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak ödeme sayfasından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. PTT ve Banka ATM’lerinden temsilci numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. PTT gişesinden Avon ödemesi yapmak istiyorum diyerek yine temsilci numaranızı vererek yapabilirsiniz. Faturamatik ödeme noktalarından da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca PTT ve Bankalarla uğraşmak istemiyorum derseniz yeni bir uygulama olan kapıda nakit ödeme seçeneği de bulunmaktadır.

Satış Lideri Ol Kazancına Kazanç Kat!

Yukarıda yazmış olduğumuz gibi Avon’da iki türlü kazanç sistemi vardır. İlk kazanç sistemi olan ve herkesin aşina olduğu katalog ile satışı aktardık. İkinci kazanç sistemi ise Satış Liderliği yaparak kazanç sağlamaktır. Satış Liderliğinde temsilci kaydı yaparak kendinize ekip kuruyorsunuz ve bu ekibe gerekli olan bilgileri aktarıyorsunuz. Bu bilgiler nelerdir derseniz aslında çoğu temsilcilerin bildiği çok basit bilgilerdir. Temsilci kaydı yaptıktan sonra şifre alımında yardımcı olmak, her kampanya yenilenen hediyeler hakkında bilgi vermek, sipariş girmekte zorlanan temsilcilerin siparişini girmek, ödemeler konusunda bilgi vermek, katalogda yer almayan ara ara çıkan fırsat paketlerini göndermek ve bilgilendirmek, kampanya bitimini haber vermek ve ellerinde siparişleri varsa girmelerini sağlamaktır. Ayrıca yeni temsilcilerine her kampanya sistemden katalog göndererek sipariş almalarında yardımcı olmaktadırlar.

Satış Lideri olabilmek için öncelikle temsilci olunması gerekmektedir. Sonrasında sisteme giriş yaparak Satış liderliği pozisyonuna başvuru yapılabilmektedir. Bu pozisyonda her kampanya temsilci fiyatı ile 150TL’lik sipariş verme ve siparişinize 4 adet katalog ekleme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu tutar haricinde satış zorunluluğu bulunmamaktadır.

Satış Liderleri ne kadar kazanır ve seviyelerini bir sonraki yazımızda sizlere aktaracağız. Sormak istediğiniz herhangi bir soru varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınlar Sitesi © 2018