Ev Dekorasyon

Ev Dekorasyon

Ev dekorasyon yazımızda sizlere ev dekorasyonu hakkında önemli bilgiler aktarmaya çalışacağım. Evimizin dekorasyonu bizim kişiliğimizi, ruhumuzu yansıtmaktadır. Yaşamımızın büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz evlerimizin dekoru çok önemlidir, fazla bütçeniz olmasa bile ufak dokunuşlarla evinizi yenileyebilir kendinize özgü ev dekorasyonunuzu yaparak farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Bu ufak dokunuşlar neler olabilir bir göz atalım;

Mutfak Dolapları: Mutfak dolaplarınız mı eskidi? Rengini mi beğenmiyorsunuz? Nalbura gidip mutfak dolaplarınıza uygun istediğiniz renkte bir boya, rulo fırça ve ince zımpara alarak dolaplarınızı boyayabilirsiniz. Veya yapışkanlı folyo kağıtlar ile kaplayabilirsiniz.

Mobilya: Sehpalarınızı, yatak odası ve yemek odası mobilyalarınızı aynı şekilde kendiniz boyayabilirsiniz.

Koltuklar Takımları ve Kanepeler: Döşemesinden sıkıldığınız veya eskidiği için değiştirmek istediğiniz koltuk ve kanepelerinizi değiştirmeye bütçeniz yok ise istediğiniz kumaşı ve döşeme zımbası alarak kendiniz evinizde döşeyebilirsiniz.

Çatal-Kaşık Sandığı:Fazladan boşta duran çatal-kaşık sandığınız var ise marangoza 4 adet lükens ayak taktırıp istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Duvar Rafları: Duvarlarınız boş kalmasın! Duvar raflarını salonunuzda süs eşyalarınızı koymak veya kitap koymak için kullanabilirsiniz. Çok şık ve estetik bir görünüm katacaktır.

Mutfak içinde özel tasarlanmış çok güzel duvar rafları var baharatlıklarınızı veya sürekli kullandığınız mutfak eşyalarınızı bu raflara koyarak hem mutfağınızda yer tasarrufu sağlarsınız hem de herşey elinizin altında ve düzenli olur.

Tablolar: Evinizin her köşesine asabileceğiniz tablolar duvarlarınıza estetik getirecektir.

Çiçekler: Salonunuza,balkonunuza veya evin istediğininiz bir yerine canlı saksı çiçekleri alarak evinize canlılık getirebilirsiniz.

Duvar Kağıtları: 3D duvar kağıtları ile odanızın bir duvarını kaplayarak çok güzel estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Dekoratif objeler: Evimizin olmazsa olmazlarından sevdiğimiz bir figür veya kişiliğimizi yansıtacak bir biblo, süs eşyası, dekoratif objeler ile sehpalarımızın, masalarımızın, mobilyalarımızın üzerlerini süsleyebiliriz.
Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ev dekorasyonu kişiye göre değişmekle beraber aşağıda saymış olduğumuz maddeleri uyguladığınızda daha rahat edebileceğiniz bir yaşam alanına sahip olacaksınız.

Ev Dekorasyonu

1- Ev dekorasyonunuz sade ve şık olmalı;

Evinizi çok eşya ile doldurmayın! Temel eşyalar haricindeki fuzuli eşyalar hem göz yorar hem sizi yorar en önemlisi de evinizin sağlıklı bir şekilde hava almasını önler. Sağlıklı bir şekilde hava almayan evlerde küf, rutubet kaçınılmaz olur astım ve solunum yolu gibi hastalıkları beraberinde getirir.

Sadelik beraberinde şıklığı getirir. Mobilyalarınızın seçimi, duvar boyası veya duvar kağıdı tercihi, koltuklarınız ve halınızın uyumu, kırlentler ile fon perdelerinizin renk bütünlüğü, kapılarınız ve pimapenlerinizin renkleri evinizin şıklığını ortaya koyan önemli faktörlerdir.

2- Tv Ünitesi ve dolaplar;

Dolaplarınızı ve tv ünitenizi duvara monte ettirirseniz hem çok şık bir görüntü elde edersiniz hem de temizlik açısından çok rahat edersiniz.

3- Hediyelik eşyalar ve objeler;

Her gördüğünüz beğendiğiniz hediyelik eşya ve objeleri alarak evinizi pit pazarına çevirmeyiniz. Bu tarz evler şıklıktan uzak basit bir görünüme neden olur. Ayrıca temizliği de çok zor olacağından kendinizi boş yere heba edersiniz. İhtiyacınız var ise abartmadan alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınlar Sitesi © 2018