Kan Gruplarına Göre Beslenme

Evet, yanlış duymadınız! Kan gruplarına göre beslenme!!!

Bu da nereden çıktı şimdi?

Doğru düzgün sağlıklı, organik yiyecek bulamazken bunun sıkıntısını çekerken, kilo yapan sağlıksız yağlardan, ekmeklerden, tatlılardan vs. yiyeceklerden uzak durmaya çalışırken, sağlıklı beslenmek için faydalı gıdalar tüketmeye çalışırken, birlikte yenmemesi gereken besin gruplarını yememeye gayret ederken bir de kan grubuna göre mi beslenmeye dikkat edeceğiz diye düşünebilirsiniz, hakkınızdır. Çünkü bende böyle düşünmeden edemiyorum! Lakin, kan gruplarına göre beslenme gerçeğini de göz ardı edemiyorum.

Klasik bir söz ama SAĞLIK en büyük nimet, en büyük ZENGİNLİK…

Sağlık elden gitti mi hayattaki hiçbir şeyden zevk alamıyorsunuz, hiçbir şey sizi mutlu etmeye yetmiyor. Hayattan soğuyorsunuz, etrafınızda olan biten her şey anlamını yitiriyor. Sizin için önemli olan tek şey hastalığınızdan kurtulup bir an önce eski sağlığınıza kavuşmak ve hayata kaldığı yerden devam etmek. Bu yüzden en iyisi hastalanmamak için beslenmemize çok dikkat etmemiz gerekiyor.

İşte sağlığımızı bozan hastalanmamıza neden olan en önemli faktör yediklerimiz-içtiklerimiz yani yanlış beslenme şeklimiz. Faydasını, zararını düşünmeden sadece verdiği lezzeti düşünerek midemizin kapasitesini de kat be kat aşarak tıka basa yiyiyoruz, sonuçlarını hesaba katmadan şuursuzca…

Neden Kan Grubuna Göre Beslenmeliyiz?

Her kan grubunun ürettiği enzimler farklıdır ve her yediğimiz, içtiğimiz için vücudumuzda farklı enzimler salgılanır. Kimi besin A grubuna iyi gelirken B grubuna zarar verebilmektedir. Kimi besinde B grubuna iyi gelirken A grubuna zarar verebilmektedir. Bu durum tüm kan grupları için geçerlidir. Bu yüzden kişi kan grubuna göre beslendiğinde doğru beslenmiş olur bu da beraberinde hastalıksız sağlıklı ve kaliteli yaşamı beraberinde getirir.

Aslında her insanın kendisine has bir sindirim sistemi vardır fakat herkese göre bir beslenme şekli uygulaması zor olacağından bu beslenme şeklinin en sağlıklı olanı kategorilendirilebilen kan grubuna göre beslenme şeklidir.

Kişi kendinin en iyi doktorudur! Yediklerinizden sonra vücudunuzu dinleyin hangi yiyeceklerin rahatsızlık verdiğini anlamanızda yardımcı olacaktır ve o yiyecek ve içeceklerden uzak durabilirsiniz. Veya beslenme uzmanlarına görünüp nasıl beslenmeniz gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz.

Kan grubuna göre beslenme şekli

Kan Gruplarına Göre Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Hangi kan grubunun nasıl beslenmesi gerektiğini öğrenmek için aşağıdaki kan grup başlıklarını tıklayarak kan grubuna göre en faydalı, şifa olan besinler nelerdir, yenilebilir yiyecekler hangileridir ve hangi besinler zararlıdır? bunları öğrenebilirsiniz…

Ve bu şekilde kan grubunuza uygun bir şekilde beslendiğinizde hastalıklara yakalanma riskinizi en aza indirmiş olursunuz. Unutmayın vücudunuzun düzgün çalışması için doğru yakıtı vermelisiniz!

  • 0 kan grubuna göre beslenme
  • A kan grubuna göre beslenme
  • B kan grubuna göre beslenme
  • AB kan grubuna göre beslenme

Not: En yakın zamanda kan gruplarına tıklayıp beslenme şeklini öğrenebileceksiniz…

2 Comments

Add a Comment
  1. Yazınız özenle hazırlanmış çok ayrıntılı. Gerçekten çok kaliteli bir siteniz var.

    1. admin

      Çok teşekkür ederim. Doğru bilgi verebilmek için çok araştırıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadınlar Sitesi © 2018